Únor 2017

Začínáme přikrmovat

1. února 2017 v 12:33 pro maminky
Dobrý den milé maminky,
dlouho jsem nic nenapsala tak sem se rozhodla, že napíši další článek na téma příkrmy.

První příkrmy doporučují nejdříve ve 4. měsíci, ale nejpozději v sedmém, u plně kojených dětí doporučují začít, až to bude miminko vyžadovat, tzn. bude na vás hladově koukat a nebo mu prostě už mateřské mléko nebude stačit, ale za mě čím drív tím líp, miminko stejně ze začátku pouze ochutnává a poznává nové chutě.

První příkrm: Lékaři doporučují mrkvičku, ale některé děti mají špatné reakce i na mrkev mnoho maminek tedy doporučuje i hokaido dýni a nebo brambor. Stačí povařit ve vodě a nebo pokud máte možnost v paře, tak v páře, alespoň si zeleninka zachová své vitamíny, ale pokud to ve vodě nevaříte hodinu, tak tím také nic nezkazíte.

Po zavedení prvního příkrmu, můžete postupně v intervalu jednoho až dvou týdnu zavádět nové a nové chutě. tzn. pokud začnete mrkvičkou tak postupně přidáváte dýni, brambor, brokolici, květák, batát, cuketu, atd.
Kolem 6. měsíce můžete začít zavádět i lepek a maso. Maso doporučuji kuřecí, ale nejlépe libové hovězí. poté můžete zkusit dát i vaječný žloutek a okolo 9. měsíce i bílek. V 8. měsíci nebo i dříve můžete zkusit i bílý jogurt.

Vše samozřejmě rozmixované nebo rozmnělněné vidličkou.

Vše samozřejmě nesolit a ani nepřislazovat, můžete použít například některé bylinky nebo kmín.

To je snad stručně vše o prvních příkrmech, přeji vám hodně zdaru při krmení drobečků.